Ana içeriğe atla

Instagramın Aylık Kullanıcısı ŞaşırtıyorMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın aylık kullanıcı sayısı hakkında bilgiler vermeye çalışacağı.

Sosyal paylaşım sitelerinin bir numaralı isim olan Instagram her geçen gün büyümeye devam etmektedir.
Bundan 5 yıl önce kullanıma sunulan bu sosyal paylaşım sitesi kısa süre içerisinde popüler hale gelen bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak adını duyurmuştu. Bu zamana kadar çıkan diğer sosyal paylaşım sitelerini geride bırakarak Instagram büyük bir mesafe katetmiştir. Fotoğraf paylaşımını her türlüsünü yapabildiğimiz Instagram günde milyonlarca fotoğraf paylaşımına izin vermektedir. Fakat topluluk kurallarını ihlal etmeyecek şekilde fotoğraf paylaşımı yapabilmekteyiz.
Instagram kullanımını dahada arttırmak için her geçen gün farklı yenilikleri kullanıcıları ile paylaşmaktadır.
Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu büyük yenilikler ile adından söz ettirmişti Instagram. Bu yeniliklerin başında şüphesiz farklı bir tasarıma kavuşmasıdır. Yapmış olduğu tasarım yenilikleri ile tamamen başka bir yüze kavuşan Instagram çoğu kullanıcı tarafından beğenilmiştir.
Instagramın yapmış olduğu bu yenilikler kullanıcı sayısını arttırmakta büyük bir oynamaktadır ve her gün farklı kullanıcılar kazanmaktadır.Yapılan araştırmalara göre şuanda Instagramın 500 milyonu aşan kullanıcıya ulaştığı tespit edilmiştir.
Bu kullanıcıların %10 luk kısmı sahte hesaplardan oluştuğuda belirtilmiştir. Bu sahte hesapların ise geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile büyük bir kısmının temizlendiği tespit edilmiştir.

Diğer bir araştırmaya göre ise Instagramın aylık kullanımında %30 bir artış gösterdiği tespit edilmiştir.
Instagram bu büyümesine her geçen gün arttırmaktadır. Önümüzdeki günlerde ne gibi yanilikler yapacağı merakla beklenmektedir.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın aylık ve genel kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…