Ana içeriğe atla

Instagramda Emoji Kullanarak Takipçi Sayımızı ArttırmaMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagram uygulamasında kullanmış olduğumuz emojilerin takipçi sayımıza nasıl etki edeceğini anlatmaya çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitelerinin fotoğraf paylaşımında bir numaralı ismi hiç şüphesizki Instagramdır. Kullanıma sunulduğu günden bu zamana kadar milyonlarca kişi tarafından sevilerek ve çılgınlar gibi kulanılmaktadır. Bu kullanımı her geçen gün artış göstererek milyonlarca kişi ile buluşmaktadır.
Milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulamada herkes çok takipçim olsun ister ve bunun yollarını araştırırlar.

Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi Instagramda da fenomenlik kazanmış, Instagram sayesinde tanınmış kişiler bulunmaktadır. Bu kişileri görerek onlara özenmemek içten bile değil.

Farklı makalelerimde takipçilerimizi arttırmak için farklı yollardan bahsetmiştim. Şimdi ise bir diğer yöntem olan emoji kullanımı. Emoji kullanımı son zamanlarda büyük bir artış göstermiştir. Nerdeyse karşımıza çıkan her resmin altında emojiler bulunmaktadır. Bu emoji kullanımındaki artışı gören Instagram bu kullanımı dahada arttırmak için farklı emojileri kullanıma sunmuştur. Bu emojilerde beğenilerek kullanılmaktadır.Peki emoji kullanarak takipçiler nasıl artar.
Bahsetmiş olduğum gibi Instagramda gezinirken her resmin altında emojiler görürüz. Bu emoji kullanımı sayesin paylaşmış olduğunuz fotoğraflar daha dikkat çekici hale gelmektedir.
Bu sayede paylaşmış olduğunuz fotoğraf dikkat çekici hale geldiği için farklı kişiler sizi takip etmek isteyecektir ve her geçen gün takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.

Fakat bu emoji kullanımını yaparken abartmamak gerekmektedir. Resminiz ile alakalı 2 ya da 3 emoji kullanımı takipçileriniz tarafından daha hoş karşılanmaktadırlar.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda emoji kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.


Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın     :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…