Ana içeriğe atla

Instagram UNF Ne DemekMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda sıkça karşılaştığımız UNF kelimesinin ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım.

Evet arkadaşlar günümüzde Instagram kullanımı oldukça artış göstermektedir. Sadece Instagram değil diğer sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Fakat Instagram bütün sosyal paylaşım sitelerinden farklı bir site haline geldi. 

Instagramı diğer sosyal paylaşım sitelerinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerde başta geleni Instagramın fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu önemdir. Bu vermiş olduğu önemi yapmış olduğu her yenilikte ön plana çıkarmaktadır. Instagram fotoğraf paylaşımına verdiği önem dışında ülkemiz ve dünyada başka fotoğraf paylaşım sitesinin bu kadar aktif kullanılmaması Instagramın en beğenilen sosyal paylaşım sitesi haline gelmesinde büyük bir etkendir. 

Instagram kullanan kişiler diledikleri fotoğrafları takipçileri ile paylaşabildikleri gibi takip ettiği kişilerinde fotoğraflarını görebilmektedirler. 
Instagram uygulamsı sayesinde fenomen ve popüler olan kişiler oldukça fazladır. Bu kişilerin takipçi sayıları her geçen gün artış göstermektedir.

Instagram kullanırken bazen hiç görmediğimiz farklı kelimeler görürüz. Bu kelimeler sosyal paylaşım siteleri ile beraber hayatımıza gitmiştir.  Bu kelimelerden bir tanesi ise UNF kelimesidir. Bu kelimenin açılımı aslında Unfollow dur. Bu kelime ingilizcede takip etmeyi bırakmak demektir. 
Resimlerin veya fotoğrafların altında sıkla gördüğümüz bu kelime bu anlama gelmektedir. 

Instagram kullanıcısı istemediğimi bir kişi takip etmeyi bırakması işleminin adıdır. Bu işlem Instagramda sıklıkla yapılmaktadır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda karşımıza çıkan UNF kelimesini anlatmaya çalıştım.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın, takipte kalın 

Yorum yapmayı unutmayın  :) 

Yorumlar

 1. Öncelikle sitenizi beğendik.
  instagram yorum satın al
  adlı sitede yorum paketleri satın alabilirsiniz veya
  instagram izlenme satın al konu başlıklı sitede izlenme alabilirsiniz.
  Ayrıca sistemin özellikleri sayesinde
  instagram ücretsiz beğeni elde etmek mümkün.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Sahte Taklit Ve Fake Hesaplar Nasıl Kapattırılır?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da sahte hesap kapatma hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Milyonlarca kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan Instagram uygulaması bazı kullanıcıların canını sıkmış durumdadır. Bu sorunun nedeni çok fazla fake hesaplardan kaynaklanmaktadır. Sizin adınızada açılan hesaplardan şikayet ediyorsanız yapmanız gereken savcılığa başvurmak veya Instagram yetkilileri ile iletişim haline geçmeniz olucaktır.

Instagramda sahte hesap kapatmak için savcılığa başvurmak gerekir mi? Instagram'da sahte hesapları kapattırmak için mahkemeye verebilir ve savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Sahte profil hesabı sizi taklit ederek sizin adınıza insanları kandırıyorsa mutlaka savcılığa şikayet ediniz. Savcılık durumu kontrol edecektir ancak şikayet ettiğiniz anda hemen hesabın kapatılacağını düşünmeyin. Çok ciddi olaylar olmadıysa ve işin peşini çok fazla takip etmezseniz maalesef hiçbir sonuç alamazsınız.  Sahte Instagram hesabı açma cezası ne…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊