Ana içeriğe atla

Instagrama Kayıt Olduğumuz MailMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagrama kaydolmak için kullandığımız Mail adresleri hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olarak kullanıma sunulan Instagram her geçen gün farklı kullanıcıların kullanıma başlamasıyla büyümeye devam etmektedir.
Fotoğraf paylaşımının genel olarak sevildiği ülkemizde de Instagram kullanımı oldukça yaygındır. Bu  Instagram kullanımın bu kadar yaygın olmasının en belirgin sebebi ise fotoğraf paylaşımında bir numaralı hale gelmesidir.
Bu sayede oldukça fazla bir kullanıcı kitlesine sahiptir Instagram. Şuanda yapılan araştırmalar sonucu 500 milyon kullanıcıyı aştığı tespit edilmiştir.

Şimdi asıl konumuza değinmek istiyorum.
Instagram uygulamasına farklı şekillerde kaydolmamız mümkün. Bunlardan bazıları facebook üyeliği ile bazıları ise mail adresi ile Instagram uygulamasına kaydolmaktadır.

Fakat Mail adres'i ile kaydolmamızın bazı riskleri bulunmaktadır. 
Bu riskleri ortadan kaldırmanın en kolay yolu aktif olarak kullandığımız bir mail adresi ile kayıt yapmamız. Aksi takdirde Instagram şifremizi unuttuğumuz zaman mail adresinizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer mail adresinizi hatırlamıyorsanız yeni şifre alarak Instagrama giriş yapmanız neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bunun için ya facebook ile kaydolmak ya da Aktif kullandığımız bir mail adresi kaydolmaktır.
Mail adresinin adını hatırlamakta zorluk çekebilmekteyiz.

Bir ihtimal olarak mail servis sağlayıcısı ile iletişime geçme şansınız bulunmaktadır. Fakat bu işlem sağlıklı bir sonuç vermemektedir.
Yani kısacası Instagram hesabınıza artık giriş yapamazsınız.
En risksiz yolu facebook adresi ile kaydolmak.  
Şifrenizi unuttuğunuz zaman Instagrama giriş yaptığımız bölümün alt kısmında facebook ile giriş yap butonuna tıklayarak tek tıkla Instagram hesabına giriş yapmış olursunuz.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagrama mail yolu ile kaydolduğumuzda karşılaşa bileceğimiz sorunlardan bahsetmeye ve en kolay yolu anlatmaya çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. 

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın 

Yorum yapmayı unutmayın    :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…