Ana içeriğe atla

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulaması PiclabMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagram için kullana bileceğimiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasından bahsetmeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olarak bundan 5 yıl önce kullanıma sunulan Instagram çok kısa süre içerisinde fotoğraf paylaşımına meraklı kişiler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Instagrama ilgi gösteren kişiler her geçen gün artış göstererek büyümeyi başarmıştır.

Instagramın bu denli büyümesinin en büyük nedeni ise fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu önemdendir. Instagram yapmış olduğu her yenilik ile fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu önemi göstermektedir. Instagramın yapmış olduğu bu yenilikler oldukça beğenilmektedir. Instagramın yapmış olduğu bu yeniliklerin kullanıcılar tarafından beğenilmesinin sebebi Instagram bu yenilikleri yaparken kullanıcıların görüşlerini göz önünde bulundurmasından kaynaklanmaktadır.

Ülkemiz ve dünyada fotoğraf paylaşımının sevilmesi Instagramı olumlu yönde etkilemiştir. Instagramın kullanıcılarının artması sonucunda fotoğraf paylaşımında da artış görülmüştür.

Instagram üzerinde yapılan fotoğrafların üzerinde bazı değişiklikler yapabilmekteyiz. Bu değişikliklere Instagramın bize sunmuş olduğu özellikleri kullanarak yapabilmekteyiz. Bazı kullanıcılara bu özellikler yetersiz gelmektedir. Bunun sonucunda Instagram kullanıcıları farklı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmaktadırlar.

Bizlerde sizin için belirlemiş olduğumuz Piclab uygulamasını anlatmaya çalışacağım.
Piclab uygulaması fotoğraflarımızı dilediğimiz gibi değişiklikler yapabildiğimiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak fotoğraflarımız daha dikkat çekiçi hale getirebilmekteyiz. Piclab uygulaması sayesinde fotoğraflarımızın üstüne yazılar ekleyebilir emojiler ekleyebiliriz.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagram fotoğraflarımızı düzenleyebileceğimiz Piclab  uygulamasında bahsetmeye çalıştım.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.
Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın   :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…