Ana içeriğe atla

İnstagram Ürün Satışında Etiket Kullanımının ÖnemiMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda satış yaptığımız ürünlerde etiket kullanımının önemini anlatmaya çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olarak kullanıma sunulan Instagram kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılmaya başlanmıştır. Fotoğraf paylaşımı adı altında çokça fotoğraf paylaşılan Instagram farklı hesapları bünyesinde barındırmaktadır.
Bu hesaplardan bazıları kişisel yani kendimizin fotoğraflarını takipçilerimiz ile paylaştığımız hesaplardır.
Bazıları ise satış amaclı açılan hesaplar yani herhangi bir ürünün satışını yapan hesaplardır.
Bu tür hesaplar ister kişisel ister satış amaclı sayfaların kullanımı her geçen gün artış göstererek büyük popülerlik kazanmışlardır.
Şuanda Instagramda 500 milyonu aşan üye bulunmaktadır.

Satış hesaplarıda büyük ilgi görmektedir.
Bu ilgi sonucu satış hesapları sahipleri tarafından nasıl daha etkili olabilirim arayışlarına girmektedir.
Bu sorunun en belirgin cevabı ise etiket kullanımında bulunmaktır. Bir diğer adı hashtag.


Hashtag kullanımı son yıllarda çokça artış göstermektedir.
Hashtag kullanımı sadece satış hesapları değil aynı zamanda kişisel hesaplarında gözdesi haline gelmektedir.

Peki hashtag kullanımı satış hesapları için ne gibi önem arz etmektedir.
Hashtag kullanımı sayesinde ürünlerinizi sizi takip etmeyen kişiler tarafındanda görmenizi sağlamaktadır. Bu sayede sizin takipçi sayınızı yükselterek daha çok satış yapmanıza olanak sağlamaktadır.
Fakat hashtag kullanımını yaparken aşırı kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir.
Aşırı hashtag kullanımını göze hoş görünmemektedir. Paylaşacağınız ürün resminin altına ürün ile ilgili 4 en fazla 5 hashtag kullanmak en ideal olandır.
Kısacası hashtag kullanımı sizi çok iyi yerlere getirmeye yardımcı olacaktır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagram satış hesaplarında hashtag kullanımının önemini anlatmaya çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum tapmayı unutmayın   :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…