Ana içeriğe atla

Instagram'da Sahte Taklit Ve Fake Hesaplar Nasıl Kapattırılır?

 Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da sahte hesap kapatma hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Milyonlarca kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan Instagram uygulaması bazı kullanıcıların canını sıkmış durumdadır. Bu sorunun nedeni çok fazla fake hesaplardan kaynaklanmaktadır. Sizin adınızada açılan hesaplardan şikayet ediyorsanız yapmanız gereken savcılığa başvurmak veya Instagram yetkilileri ile iletişim haline geçmeniz olucaktır.

Instagramda sahte hesap kapatmak için savcılığa başvurmak gerekir mi?
Instagram'da sahte hesapları kapattırmak için mahkemeye verebilir ve savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Sahte profil hesabı sizi taklit ederek sizin adınıza insanları kandırıyorsa mutlaka savcılığa şikayet ediniz. Savcılık durumu kontrol edecektir ancak şikayet ettiğiniz anda hemen hesabın kapatılacağını düşünmeyin. Çok ciddi olaylar olmadıysa ve işin peşini çok fazla takip etmezseniz maalesef hiçbir sonuç alamazsınız. 
Sahte Instagram hesabı açma cezası nedir?
Sahte hesaplar şikayet edildiğinde Instagram tarafından kapatılır. Taklit ettiğiniz kişi savcılığa suç duyurusunda bulunursa yakalanmanız çok zor değil çünkü bütün kayıtlar Instagram merkezinde tutulmaktadır. Sildiğiniz mesajlar bile sistemden çıkıyor yani bu işin sonucunda ceza almanız mümkündür.

Instagram'da sahte taklit ve fake hesaplar nasıl kapattırılır?
Sahte hesapları kapattırmak için Instagramın şikayet özelliğini kullanabilirsiniz.
Şikayet ettiğim hesap kapatılır mı?
Ciddi bir şekilde hesabınızı takip ediyorsa kapattırabilirsiniz ancak burada da çoğu zaman pozitif sonuç almak zor. Yani her şikayet edilen hesap kapatılmıyor. Sadece isminizi taklit etmesi yeterli bir kriter değil, fotoğraflarınız kullanması vs gibi durumlarda hesabın kapatılma ihtimali yüksek.
Sahte Instagram hesapları nasıl şikayet edilir?

Şikayet etmek istediğiniz hesabı açın ve sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. Uygunsuz yazısına dokunduktan sonra Bu hesabın Instagram topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum seçeneğini seçin. Hesabı şikayet et seçeneğine dokunun. Bu profil bir başkasını taklit ediyor seçeneğine dokunun. Beni seçeneğini seçtiğinizde şikayet işlemi tamamlanmış olacaktır.

Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da sahte hesap kapatma hakkında bahsetmeye çalıştım.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.
Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...
Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram UNF Ne Demek

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda sıkça karşılaştığımız UNF kelimesinin ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım.
Evet arkadaşlar günümüzde Instagram kullanımı oldukça artış göstermektedir. Sadece Instagram değil diğer sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Fakat Instagram bütün sosyal paylaşım sitelerinden farklı bir site haline geldi. 
Instagramı diğer sosyal paylaşım sitelerinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerde başta geleni Instagramın fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu önemdir. Bu vermiş olduğu önemi yapmış olduğu her yenilikte ön plana çıkarmaktadır. Instagram fotoğraf paylaşımına verdiği önem dışında ülkemiz ve dünyada başka fotoğraf paylaşım sitesinin bu kadar aktif kullanılmaması Instagramın en beğenilen sosyal paylaşım sitesi haline gelmesinde büyük bir etkendir. 
Instagram kullanan kişiler diledikleri fotoğrafları takipçileri ile paylaşabildikleri gibi takip ettiği kişilerinde fotoğraflarını görebilmekted…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊