Ana içeriğe atla

Provokasyon önlemi: Sanal aleme takip

Beşiktaş ve Kayseri'deki terör saldırıları sonrasında, terörle mücadele konusunda alınıcak tedbirler masaya yatırıldı. Özellikle son dönemde provokasyon anlamında Sosyal medya'da açılan Hashtag'ler
göz önünde bulunduruldu, yaşanan olaylar sonrası yapılan yanlış paylaşımlar; fotoğraflar ve videolar,
hakkında kesinlikle itibar edilmemesi gerektiği açıklandı.
Daha öncede Twitter,İnstagram,Facebook gibi hesapların takibi ile ilgi açıklamalar, özgürlük alanlarının daraltığı gerekçesiyle tartışma yaratmıştı..
Diğer yandan, İstanbul saldırısının ardındanan
TBMM de pazar günü AKParti,Chp,Mhp'nin önde gelen isimlerinden oluşan komisyonla terör zirvesi yaptığı öğrenildi. Yöneticiler terörün son bulması için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirttiler..

Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli'nin ''Şuanda yasal düzenlemeye ihtiyaç yok, önemli olan terörle mücadelede birlikde hareket edilmesi'' dediği öğrenildi..

Son günlerde yaşanan olaylar karşılığında, teröre karşı halkın tek yumruk olması, bazı kişi ve kurumları üzsede, devlet ve halk tarafından büyük mutluluk uyandırdı.

Yorumlar

  1. I saw the coordinated May 3 GiveLocalAmerica uber-giving day as an opportunity to improve relations, don't really know about the result although on thefriv Games online 2020
    Jogos live
    friv game

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…