Ana içeriğe atla

Instagramın Büyük EtkinliğiMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın büyük etkinliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Instagram kullanıma sunulduğu günden bu zamana kadar oldukça büyük kitlelere sesini duyurmayı başarmıştır. Bu büyümesi sadece kendi bünyesinde devam etmemiştir. Dünya çapına sesini duyuran Instagram farklı etkinliklere adından söz ettirmiştir ve halen adından söz ettirmeye devam etmektedir.
Ülke çapında etkinlikler yapmaya devam etmektedir.
Bu sayede Instagram fotoğraf paylaşımının önemini tüm dünyaya duyurmaktadır. Yapmış olduğu bu etkinlikleri büyük bir organizasyonla duyurmaya hazırlanıyor.

Bu sefer Instagramın bu büyük etkinliğini yapmaya hazırlandığı yerin istanbul olduğunu duyurmuştur.
Bu etkinliği geçtiğimiz senelerde foto istanbul adı altında yapmış ve büyük bir ses getirmişti. Bu senede aynı etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanmaktadır. 1 ekimde başlaması planlana bu Instagram etkinliği geçen seneye oranla daha kapsamlı yapması beklenmektedir.
Her taraftan katılım gerçekleştirilen bu etkinlik Instagramın etiketleri aracılığıyla fotoğrafların paylaşılması istenmektedir. Yapılan bu paylaşımların (Everyday Everwhere) üyeleri tarafından incelenip yapılan inceleme sonunda ise en beğenilen fotoğraflar ödüllendirilecek.
Bunun yanında beğenilip ödüllendirilen fotoğraflar istanbulun belirli yerlerinde sergilenecektir.

İlginin yoğun olduğu bu etkinlik ise 1 ekimde başlayıp 30 ekim tarihine kadar devam etmesi beklenmektedir.
Instagram yapmış olduğu bu başarılı etkinliklere her sene devam ederek adını duyurmadığı hiç bir kitlenin kalmayacığını anlamak hiçte zor değil.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın yapmış olduğu etkinlikten ve bu etkinliğin detaylarından bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın    :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagram'da Kullanılan Etiketlere Sınırlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yapılan etiketlere getirilen sınırlama hakkınında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitesi olan Instagram fotoğraf paylaşımı yağılan sayılı siteler arasında birinci sıradadır.
Fotoğraf paylaşımının bu kadar yoğun olduğu bir sitede paylaşabileceğimiz fotoğraflarda değişiklikler yapabilmekteyiz.
Bu işlemler den kısaca bahsetmek gerekirse paylaşacağımız fotoğraflara farklı efektler uygulayabiliyoruz, açıklamalar ekleyebiliyoruz, konumumuzu belirtebiliyoruz, arkadaşlarımızı etiketleye biliyoruz ve en çok kullanılan hashtag kullanımı yapabiliyoruz.
Fakat bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları uygunsuz fotoğrafların altına hashtag kullanımı yaparak kötü amaclı kullanıma sebebiyet vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün makyajsız halini paylaşarak altına #nomakeup hashtag kullanımı sonucunda bu hashtag ile farklı şekilde uygunsuz fotoğraflar paylaşımının yapıldığını fark eden Instagram bu hashtag lere engel getirmiştir. Bu s…

Instagram'da UNF Ne Demek ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

INSTAGRAM'DA UNF NE DEMEK ?

Instagram kullanıcıların genelde Bio kısmında yazdığı UNF aslında İngilizce Unfollowkelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow takip etmeyi bırakıyorum anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bir fotoğrafın altında UNF olarak yorum bırakılmışsa o kişinin artık o hesabı takip etmeyeceğini gösterir.
Tabiki takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmesidir. UNF kısaltması da bunun içindir.  UNF = UNF şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiştir. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da UNF kısaltılması hakkında bahsetmeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Instagram'da Link - URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da Link -URL kopyalama hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Aslında instagram'da en çok faydalı işlemlerden biride instagram takipçi satın al ile Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır ? konusu olsa gerek. Ancak Instagram'da Profil Link - URL nasıl yapılıyor sorusunu sizde merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki işlemleri yapmak olacaktır.

  İlk olarak profili linkini - URL'sini kopyalacağınız hesabın gizli olmaması gerekmektedir. Daha sonra URL'sini alıcağınız paylaşımın üzerine geliniz. Linkini alıcağınız paylaşımlarda Android işletim sistemi cihazlarda üst üst üç nokta iken IOS işletim sistemi cihazlarda ise yan yana üç noktadır. 

  Paylaşım üzerinde yer alan bu ikonlara bastığınız halde "Paylaşım URL'sini Kopyala" kısmı gelicektir. Buna tıkladığınız halde bağlantı yapıştırılmak üzere panonunuza kopyalancaktır.  Bir diğer yöntem ise Web üzerinden paylaşımın URL'sini almanızdır…